Основні причини появи гнійних виділень:
Кон’юнктивіт — це запалення кон’юнктиви або слизової оболонки, повік та очного яблука. Існує кілька різновидів цього захворювання через виникнення (бактерії, віруси, алергени), за характером симптомів і методів лікування. Алергічний кон’юнктивіт. Захворювання може протікати в гострій або хронічній формі. Виникає через попадання в око якоїсь речовини, на яку у людини відзначається алергічна реакція. Також може бути спровоковано зниженням загального імунітету, порушенням обмінних процесів в організмі. Виявляється відчуттям печіння, втоми, що наростають у вечірній час. Гнійних виділень у своїй негаразд багато, помітні переважно вранці. При розвитку гострого процесу виділення посилюються, з’являється сльозогінність і сильне почервоніння. Інфекційний кон’юнктивіт. Зараження відбувається в основному традиційним для вірусів повітряно-краплинним шляхом, брудними руками або через використання забруднених предметів (рушники, подушки, іграшки тощо). Протікає частіше в гострій формі з сильним проявом симптомів: рясне гнійне відокремлюване, сльозогінність, болючі відчуття. Можливий розвиток захворювання на тлі ураження верхніх дихальних шляхів – аденовірусний кон’юнктивіт. Тоді до інших проявів приєднуються головний біль, висока температура та збільшення лімфатичних вузлів.
Герпетичний. Його провокує відповідно вірус простого герпесу. Найчастіше виникає у дітей і характеризується односторонністю процесу, тривалим млявим перебігом, висипанням бульбашок на шкірі очей. Симптоми можуть бути виражені сильніше або слабше – залежно від перебігу захворювання. При гострій формі відчувається печіння і біль в очах, сльозотеча та гнійні виділення.
Паратрахома. Такий кон’юнктивіт виникає через ураження органів зору хламідіями. Захворювання розвивається після після статевого контакту з особою, яка має генітальну інфекцію, рідше передається через забруднену воду в басейнах. Інкубаційний період становить від 2 до 19 днів. Зазвичай супроводжується почервонінням, набряклістю та нагноєнням. Найчастіше при такому захворюванні симптоми спостерігаються тільки на одному оці.
Трахома. Причиною є також хламідії, але в цьому випадку вони вражають лише органи зору. Прояви захворювання такі ж, як при паратрахомі. На рогівці утворюються фолікули, які залишають рубці. .jpg?x93617″>
Блефарит — захворювання, для якого характерне запалення повік у зовнішнього або внутрішнього краю. Викликано може бути впливом кліщів демодексу, золотистого стафілококу або алергенів. Виявляється свербінням, набряклістю, почервонінням. У гострій формі захворювання супроводжується утворенням виразок.
Кератит — виникає внаслідок запалення рогівки ока. Викликати це захворювання можуть віруси, бактерії, грибки. Також серед можливих причин зустрічаються механічні чи хімічні ушкодження ока, дія алергенів. При кератиті спостерігається різь, зниження зору, світлобоязнь, підвищена сльозогінність, можуть виникнути рубці та запалення кон’юнктиви.
Дакріоцистит — найчастіше до цього захворювання схильні новонароджені діти та жінки. Виникає непрохідність слізного каналу через потовщення стінок. У слізному мішку відбувається скупчення та застій рідини та розвиток бактеріального патогенного середовища. Через цей процес спостерігається почервоніння і набряк повік, утворюється гнійне відділення.
Ячмінь — одне з найпоширеніших захворювань органів зору. Викликає цей запальний процес бактеріальна інфекція. Утворюється гнійник на віку, припухлість та почервоніння. Іноді може спостерігатися підвищення температури тіла та збільшення лімфатичних вузлів.
В оці гнійне відокремлюване — що робити?
Слід розуміти, що при виникненні тривожних симптомів самостійно встановити причину їх виникнення неможливо. Це пов’язано насамперед із схожістю проявів різних захворювань. Деякі з них діагностуються візуально після огляду лікаря, для виявлення інших потрібні певні маніпуляції та здавання аналізів. У будь-якому випадку слід негайно звернутися до офтальмолога, щоб усунути фактор, що спричинив запалення, виключити ускладнення. Лікування підбирається відповідно до поставленого діагнозу. Воно може включати прийом антибіотиків, антигістамінних засобів, використання крапель та мазей, промивання очей. Медикаменти в жодному разі не можна використовувати без призначення лікаря!
Існують заходи профілактики, які допоможуть знизити ризик виникнення захворювань органів зору:
- Планово відвідувати офтальмолога раз на рік.
li>
- Умиватися та очищати косметику чистою проточною водою.
- Використовувати лише індивідуальні косметичні засоби.
- Дотримуватися правил загальної гігієни.
- Виключити контакт з алергенами ( тварини, пил).
- Не ігнорувати проблеми зі зором, що виникають.
- Слідкувати за харчуванням і достатньою кількістю вітамінів і мікроелементів.
Дотримуючись цих простих правила можна уникнути багатьох проблем з очима. Турбота про власне здоров’я має увійти у звичку і тоді не буде потрібно тривалого лікування та звернення до медичних закладів.