Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Як захистити зір від сонячного світла

Весна – це той період, який з нетерпінням чекає кожна людина. Все навколо розквітає, можна зняти теплий одяг і насолоджуватися прекрасними днями. Саме навесні всі починають носити сонцезахисні окуляри, щоб уберегти очі від яскравого сонця. Але чи справді цей аксесуар здатний захистити ваші очі та не нашкодити здоров’ю. У цій статті ми докладніше розберемося з цим питанням.

Види окулярів

Існує п’ять основних категорій очок, які відрізняються між собою якістю затемнення та рівнем захисту від ультрафіолетового випромінювання:

  • «0» – це мінімальний захист. Такі окуляри мають світлопропускання від 80 до 100%;
  • «1» і «2», їх світлопропускання від 43 до 80 і від 18 до 43. не надто суворі;
  • «3», світлопропускання від 8 до 18. Вони ідеально підходять для відпочинку на пляжі;
  • «4», світлопропускання від 3 до 8, що є максимальним рівнем захисту від сонця. Темний фільтр призначений для відпочинку у тропічній місцевості чи туризму. Як правило, у повсякденному житті цей вид не використовується. Варто приділити кілька рядків лінзам «хамелеонам», які мають великий попит завдяки своїй оригінальності та незвичайності. Якщо ви хочете купити саме такі окуляри, доведеться витратити порівняно велику суму. Адже дешевий аксесуар не принесе ніякої повзи здоров’ю, а лише погіршить його стан. Ціна окулярів має не останнє значення, будьте готові. Що на якісному товарі заощадити не вийде, а про покупку дешевки краще відразу забути. Належного захисту ви не отримаєте, до того ж вони виготовляються з низькосортного пластику і виглядають непрезентабельно. Більш дорогий варіант виготовляється з їх міцних матеріалів, а скло стійке до подряпин. Тобто окуляри прослужать вам не один рік. Погодьтеся, краще один раз витратитися, ніж щоразу купувати нові очки. З медичного погляду сонцезахисні окуляри мають кілька протиріч. Фахівці стверджують, що якісний аксесуар не здатний розвинути захворювання, але якщо придбати окуляри сумнівної якості, або неправильно їх використовувати, можуть виникнути проблеми. І так, поговоримо про позитивні та негативні сторони.

    Переваги сонцезахисних окулярів

    Окуляри для сонця мають цілу низку переваг:

    1. Захищають очі від дії ультрафіолетових променів;
    2. Виступають як профілактика утворення зморшок навколо очей;
    3. Допомагають водію уникнути засліплення в самий невідповідний момент;
    4. Дають можливість спортсменам комфортно пересуватися при яскравому світлі сонця .

    Незважаючи на позитивні якості офтальмологи радять утриматися від постійного носіння окулярів, протягом цілого дня.

    Недоліки сонцезахисних окулярів та вплив на зір

    Також є деякі недоліки, пов’язані з погіршенням здоров’я:

    1. Фотофобія. Дане захворювання провокується, коли людина постійно перебуває у сонцезахисних окулярах. Очі відвикають від яскравого світла і перестають його сприймати; . Воно може утворитися, якщо використовувати темні окуляри у темний час доби. Через брак світла людині доводиться сильно напружувати очі, що завдає серйозної шкоди організму. Також існують очні хвороби, коли навпаки рекомендується носити темні окуляри. Тому якщо ви переживаєте за своє здоров’я, носите затемнені окуляри, дотримуючись заходів обережності. Варто звернути увагу, що УФ промені в невеликих кількостях навіть корисні, тому не сприймайте їх як щось небезпечне. Позитивна дія ультрафіолету: Насичення організму вітаміном D;
    2. Сприятливий вплив на серцево-судинну систему;
    3. Допомагають м’язам зміцнюватися.

Як ви вже зрозуміли невелику кількість сонячного світла людині просто необхідно, головне правило, це уникати прямого влучення у вічі. Також досить часто люди ходять в окулярах за відсутності сонця, що дуже погано. Якщо не хочете заробити неприємні захворювання або страх світла, купуйте якісні окуляри і носіть їх виключно за потребою.