Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Холодно? Бережіть зір!

Чи знаєте Ви, яке навантаження відчувають наші очі в холодну пору року? Сльозогінність, куряча сліпота і багато інших неприємних наслідків можуть виникнути, якщо не стежити за своїм здоров’ям і не ставитися до зору дбайливо. від сильних сонячних променів сітківку ока.

Морози, що настали, багатьох вибили з колії. Захист очей у мінусові температури?

Взимку наші очі більше страждають від згубного впливу зовнішніх факторів, ніж улітку. Сніг, вітер, перепад температур, дія ультрафіолету – це може спровокувати алергічні, запальні захворювання очей і навіть зниження зору. Взимку сонце стоїть дуже низько і сліпить очі, відбиті відблиски від снігу та льоду шкідливо впливають на сітківку, тому в сонячні дні необхідно носити сонцезахисні окуляри, обов’язково зі стовідсотковим ультрафіолетовим захистом. Крім того, окуляри добре захистять Ваші очі від морозу – температура під склом окулярів значно вища за навколишню.

Сухе повітря взимку плюс використання опалювальних приладів може призвести до почервоніння, сухості очей. Щоб уникнути цього необхідно, зволожувати повітря в приміщенні, користуватися зволожуючими краплями, частіше моргати.

Чи існує ризик обмороження очей? Які наслідки можуть виникнути у постраждалого? Ні, ризику обмороження очей не існує. Поверхня ока має постійну температуру приблизно 35 градусів. Миготливі рухи повік і слізна рідина не дають замерзнути нашому оку навіть у люті морози.

Які очні хвороби поширені в цю пору року? З чим це пов’язано?

Взимку пацієнти частіше скаржаться на почервоніння, набряк повік, підвищену зорову стомлюваність. У вітряну та сонячну погоду у багатьох посилюється сльозотеча очей, що може бути пов’язане з підвищеною чутливістю рогівки, алергічними реакціями, захворюваннями носоглотки, порушеннями прохідності слізноносового каналу. Також сльозотеча, зниження гостроти зору може бути пов’язане зі шкідливим впливом ультрафіолетових променів. З будь-якими проблемами Ви повинні негайно звернутися до лікаря-офтальмолога для діагностики і визначення тактики лікування. Як впливає на наш зір сніг і вітер?

У людини на холоді та на вітрі відбувається спазм слізних шляхів, виникає застій сльози, що супроводжується сльозотечею. При частих переохолодження можуть утворюватися пробки в слізноносовому каналі. Крім того, вітер може викликати швидке висихання слізної плівки, що також може супроводжуватися дискомфортом та сльозотечею.

Чи можна носити взимку лінзи? Чи шкідливі вони?

Взимку контактні лінзи можуть виявитися набагато зручнішими за окуляри, вони не можуть запітніти при переході з холоду в тепло, на них не може нападати сніг, з ними зручніше носити головний убір. Матеріали, з яких виготовляють м’які контактні лінзи, не сприйнятливі до впливу температур, тому в холод вони не замерзають і не деформуються. Контактна лінза ніяк не зашкодить вашому оку, якщо Ви регулярно обстежуєтеся у фахівця і неухильно дотримуєтеся його рекомендацій щодо правил носіння лінз.

< h2>Косметика! Чи варто наносити її на очі за низьких температур і в яких кількостях?

У холодну пору року не користуйтеся зволожуючим кремом перед виходом на вулицю. Під очі рекомендується наносити живильний крем, такий крем створить захисний шар на шкірі і збереже вологу. Для макіяжу віддайте перевагу водостійкій косметиці, оскільки холод і вітер часто провокують сльозотечу, та й падаючий сніг може також зіпсувати Ваш макіяж. в холодну пору року придбайте сонцезахисні окуляри у сонячну погоду. Для захисту рогівки від сухості зволожуйте повітря в приміщенні, частіше моргайте і за необхідності користуйтеся препаратами штучної сльози. При схильності до захворювань сітківки необхідний прийом препаратів, що містять компоненти, що захищають сітківку від різних шкідливих факторів. краще

Вплив цукрового діабету на зір

Поради на післяопераційний період