Людям із добрим зором. Якщо із зором все гаразд, дорослим та дітям достатньо профілактично проходити повну діагностику зору щорічно.
Усім, у кого зір погіршується. Уточнити кількість діоптрій для підбору очок недостатньо: існують захворювання, симптоми яких схожі на короткозорість, далекозорість і астигматизм. Потрібно з’ясувати, у чому полягає причина погіршення зору. Це може показати лише повне обстеження.
Тим, хто носить контактні лінзи. Лінза – стороннє тіло для нашого ока. Вона може викликати малопомітні спочатку зміни. Неправильне оброблення та зберігання лінз, перевищення термінів носіння, сон у контактних лінзах, не призначених для цього, ведуть до ураження рогівки.
Жінкам, які планують завести дитину. Особливу увагу своєму зору необхідно приділити тим, хто має короткозорість або дистрофію сітківки. У цих випадках треба регулярно проходити обстеження до та під час вагітності. Лікар-офтальмолог визначить, чи потрібно зміцнити сітківку за допомогою лазерної коагуляції. Така процедура значно знижує ризик виникнення проблем із зором під час та після пологів.
Кожній людині після 40 років. У цьому віці значно вищі ризики виникнення очних хвороб (катаракти, глаукоми та ін.). А за таких захворювань, як цукровий діабет та гіпертонія, регулярні обстеження зору просто необхідні.