Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Чи можна застудити очі: від ячменю до кон’юнктивіту

Очі, як і будь-які інші органи, схильні до впливу навколишнього середовища. “Просудив горло”, “застудив вухо” – такі фрази медики чують від своїх пацієнтів досить часто. А чи можна застудити око?

Запальний процес в оці може бути викликаний безліччю факторів: холодним повітрям, пилом, яскравим світлом. Давайте розберемося, що ще може викликати запальний процес в оці в холодну пору року і що з цим робити. кожна з яких виконує свої функції. При «застуді» ока людина може скаржитися на різні процеси в оці: у віці (ячмінь), у судинах ока, самому очному яблуку (почервоніння, запалення, сльозотеча) тощо. У подразненій слизовій оболонці ока виникають ідеальні умови для розмноження вірусів, бактерій або грибків, що потрапили в око.

Запальний процес в оці в холодну пору року може бути тісно пов’язаний з впливом вітру або холодних температур. Також запалитися око може при перебуванні на протягу під час провітрювання приміщення, при виході на вулицю розпаленим або з недосушеним волоссям, при торканні очей брудними руками, а також потраплянні інфекції в око при кашлі та чханні під час застуди або ГРВІ.

Які захворювання очей найчастіше виникають у холоді

Тривалий вплив на очі холодного різкого вітру може завдати оку механічного пошкодження. При приєднанні інфекції найчастіше може виникнути: кон’юнктивіт – запальний процес у слизовій оболонці очного яблука. li>блефарит – запалення слизової оболонки внутрішньої поверхні верхньої повіки

  • дакріоцистит – запалення слізного каналу.
  • Ці запальні захворювання очей можуть виявлятися такими симптомами:

    • почервоніння і набряклість повік
    • свербіж, болючість і почуття печіння в оці, сльозотеча
    • відчуття в оці однорідного тіла
    • гнійне відділення, особливо вранці (злипні вії)
    • ущільнення та «шишки» на віках
    • збільшення шийних та вушних лімфовузлів
    • погіршення зору.

    Що робити під час запального процесу в оці

    Залежно від причини, яка викликала запальний процес в оці, слід звернутися до офтальмолога. Фахівці медичного центру “Ваш Зір” допоможуть виявити “винуватця” хвороби та призначити відповідне лікування. Самолікування в цих випадках небезпечне, тому що ви не можете самостійно з’ясувати, вірус або бактерія викликала запальний процес, наслідок це мікротравми або взагалі алергічна реакція. Препарати, які допомагають під час вірусної інфекції, не допоможуть впоратися з бактеріями – і навпаки. А просто промивання очей водою або відваром трав даватиме лише тимчасовий ефект, причина захворювання залишиться не ліквідованою і процес лише посилюватиметься, призводячи до все більшого поширення хвороби.

    Промивання очей або примочки з настоїв ромашки, календули, соку червоне може застосовуватися, як супутнє, але не основне лікування. Щоб уникнути запальних процесів очей у холодний час ягода, намагайтеся не переохолоджуватися, не перебувати довго на вітрі та морозі, не перенапружувати очі при роботі за комп’ютером та іншими гаджетами, зміцнюйте імунітет і своєчасно лікуйте застудні інфекції.

    < /div>