Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Не стримуй сліз, або Чому часом варто поревіти

На добу в спокійному стані кожна зі слізних залоз людини виділяє близько 1 мл рідини. Якщо ж людина плаче, то кількість може бути збільшена у 10 разів. Однак треба розуміти, що виділення сліз як таких зовсім не завжди є наслідком емоційного потрясіння: завдяки даній функції організму він справляється з різними проблемами. .

Перше, про що варто поговорити, — детоксикація. Справа в тому, що коли людина відчуває стрес, у кров виділяється велика кількість кортизолу. Цей гормон бере участь у мобілізації захисних сил та активізує постачання органів та тканин глюкозою. При цьому мало хто розуміє, що організм здатний перебувати в стані стресу досить тривалий час, а тому потрібно вміти позбавити його надлишків кортизолу. Саме цю роботу і виконують слізні залози, інакше кажучи, людина плаче, і небезпечна для здоров’я напруга зменшується. Крім цього, відбувається вимивання патогенних мікроорганізмів. Тобто рідина, що виділяється слізними залозами, містить у собі лізоцим. Він має сильний антимікробний ефект. Таким чином, сльози не просто вимивають патогенну мікрофлору, що потрапила в очі, але також очищають шкіру від хворобливих бактерій.

Згідно з висновками вчених, слізна рідина зволожує поверхню очного яблука. Це зазвичай відбувається, коли людина моргає, тобто верхня повіка ковзає і змащує рогівку. Дана маніпуляція може позбавити сверблячки в очах, зір стане дещо ясніше. Зазвичай люди зрілого віку скаржаться на сухість у власних очах. Нерідко лікарі призначають таким пацієнтам краплі, схожі за складом на сльози.

Експериментально доведено, що ті, хто любить виплакувати свої проблеми і частенько бореться з труднощами, що виникли, в тому числі і за допомогою плачу, на відміну від інших легше і швидше оговтуються від стресу. Ті ж, хто більш стримано висловлюють свої емоції, набагато частіше страждають від неврозів, безсоння, депресій та гіпертонічної хвороби. пил, пісок, тваринний та рослинний пух). Виділяючи сльози, організм виведе все зайве природним шляхом. До речі, напевно якщо ви хоч раз різали цибулю, то кидали сльозинки, так ось це і є та сама реакція організму, що сприяє очищенню поверхні рогівки. Більше того, слід зазначити, що сльози мають знеболювальну дію. Напевно, тому маленькі діти постійно плачуть, пригодися з ними хоч найменша болячка.

Сльозовиділення — потужний захисний механізм, тому стримувати плач не варто. З його допомогою легше пережити стрес, підтримати здоров’я очей, зрештою, знайти співчуття близьких людей.