Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Окуляри та контактні лінзи для дітей

Дитина набагато більшою мірою, ніж доросла, залежить від думки оточуючих. Він намагається справити гарне враження своєю поведінкою та зовнішнім виглядом. Але якщо мама та тато і так дивляться на своє чадо з розчуленням і завжди його підтримають, то розташування однолітків ще треба завоювати. Діти не такі поблажливі і, не соромлячись, висловлюють свою думку про інших.

У такій ситуації призначення окулярів може обернутися для дитини справжньою драмою. Тепер він не такий як усі і боїться виявитися об’єктом глузувань і отримати образливе прізвисько «очкарик». Як допомогти малюкові знайти не тільки гарний зір, а й впевненість у собі?

Маленькі модники

Надайте дитині можливість самому вибрати окуляри, і вона берегтиме їх і із задоволенням носитиме. Малюків приваблюють оправи яскравих кольорів (жовтий, рожевий, фіолетовий) із зображеннями героїв казок та мультфільмів (Вінні-Пух, Губка Боб, лялька Barbie). Молодші школярі стриманіші, але все ще йдуть своїм кумирам (Гаррі Поттер, Людина-Павук). У середніх та старших класах навчаються справжні модники: вони знають, які кольори та оправи актуальні цього сезону, розбираються у брендах (у числі улюблених Guess?, Calvin Klein, Esprit, Ray-Ban Junior, популярні спортивні марки).

Оправи для дітей: вибір практичності та безпеки

А тим часом, дорослі виходять з міркувань практичності: легкі, міцні, довговічні і, бажано, недорогі дитячі оправи – те, що потрібно. Зверніть увагу:

  • Оправа, виконана з гнучкого матеріалу, здатна витримати вагу дитини, що випадково сів на неї, і перерозгинання дужок при надяганні-зніманні окулярів.
  • Оправи з титану та нержавіючої сталі легкі, неймовірно міцні та довговічні. До того ж, титан не викликає алергії.
  • Флексові шарніри забезпечують рухливість завушників в обох напрямках. Таке кріплення – еталон для дитячих оправ, що забезпечує гарну посадку та довговічність.
  • Майже невагомі лінзи з полікарбонату удароміцні та можуть бути доповнені покриттям, що перешкоджає появі подряпин. Ще легше лінзи, виготовлені з трайвекса. Обидва матеріали забезпечують захист від ультрафіолету.

Для початку запропонуйте дитині на вибір кілька оправ. Переконайтеся, що оправа, що сподобалася, підходить малюкові:

  • Максимум ваги готових окулярів зосереджується на переніссі, тому місток оправи повинен щільно до неї прилягати. В іншому випадку окуляри будуть падати з носа.
  • Завушники повинні чинити тиск тільки на верхню частину вуха і, в жодному разі, не на бічну поверхню голови, оскільки це призведе до головного болю. Правильно підібрана довжина завушників забезпечує стабільне положення окулярів.
  • Рамка оправи має бути не надто маленькою, адже дитина частіше дорослих дивиться знизу вгору.

Ніхто, особливо дитина, не стане носити оправу, яка завдає незручностей.

>

Завжди є другий варіант

Як же бути, якщо незважаючи на жодні вмовляння дитина відмовляється носити окуляри? Ще 15 років тому дитячі офтальмологи розводили руками у відповідь і радили батькам бути суворішими. Але з появою м’яких контактних лінз і розчинів по догляду за ними у дитячих окулярів утворилася гідна заміна. контактної лінзи). Це наділяє контактну лінзу рядом переваг у порівнянні з окулярами:

  • Створює більш чітке зображення за рахунок згладжування всіх нерівностей поверхні рогівки;
  • Виключає спотворення, що виникають при погляді убік;< /li>
  • Не обмежує поле зору.

Крім того, контактні лінзи не пітніють, не тиснуть на ніс і вуха, не зміщуються під час рухливих ігор і не можуть розбитися і завдати дитині травму.

Це метод вибору для корекції порушення зору у дітей, які ведуть активний спосіб життя, які займаються спортом (особливо легкою атлетикою, спортивною та художньою гімнастикою, командними видами спорту).

Контактні лінзи успішно застосовуються при прогресуючій короткозорості. Хоча здатність жорстких газопроникних контактних лінз затримувати зростання короткозорості далеко не безперечна.

Ортокератологічні контактні лінзи використовуються в нічному режимі. За цей час вони сплощують рогівку, виправляючи таким чином короткозорість і забезпечуючи хороший зір без окулярів та контактних лінз на весь наступний день.

І, що важливо, контактні лінзи не помітні оточуючим. Контактні лінзи для дітей: ще питання?

З якого віку дитині модно починати носити контактні лінзи?

Корекцію порушення зору за допомогою контактних лінз краще починати з 7 років. Однак безпека використання їх у дітей визначається навіть не віком, а здатністю до дбайливого зберігання та правильного догляду.

Якщо Ваш малюк ретельно виконує домашнє завдання і не змушує Вас нагадувати про щоденні домашні обов’язки (винос сміття, вигул собаки) , то, швидше за все, він з усією відповідальністю підійде і до застосування контактних лінз. Як правило, діти дотримуються інструкцій з догляду навіть суворіше, ніж дорослі. В результаті у них рідше виникають ускладнення, пов’язані з порушенням режиму носіння або використанням невідповідного розчину.