Офтальмолог примружився крізь товсті лінзи окулярів і порадив лазерну корекцію зору. Виникає питання: а чому ж він сам не пройшов процедуру, яку так захоплено розхвалює? Тут криється якась каверза! У чому суть методу лазерної корекції? кришталик та склоподібне тіло, фокусуються на сітківці. Після обробки інформація через зоровий нерв надходить у мозок – і в ідеалі ми бачимо чітке зображення. Однак при таких порушеннях рефракції, як короткозорість, далекозорість або астигматизм, фокусування здійснюється неправильно, через що картинка виходить розмитою. У ході корекції хірург за допомогою лазера випаровує найтонші шари рогівки, моделюючи таку форму даної природної лінзи ока, при якій світло, що проходить через неї, буде переломлюватися і фокусуватися точно на сітківці. Триває процедура кілька хвилин , називати її операцією у традиційному сенсі цього слова, напевно, не варто: у Сполучених штатах та Японії, наприклад, таке відновлення зору проводять навіть не в спеціалізованих клініках, – невеликі центри, які займаються наданням подібних послуг, швидше нагадують салони краси. em>
Лазерна корекція – це щадні медичні технології та безпрецедентний рівень безпеки, який стає можливим завдяки застосуванню високотехнологічного, точного обладнання, що виключає похибки та збої.
І все-таки про каверзу…
То чому ж за таких простотів, ефективності та безпеки офтальмологи не поспішають робити лазерну корекцію зору собі? Все ж є тут якась каверза?
Насправді ні.
І лікарі роблять лазерну корекцію, причому не тільки собі, а й своїм рідним і близьким – подругам і друзям, братам і сестрам, синам та дочкам.
Відповідь на запитання, чому деякі лікарі не хочуть розлучитися з окулярами, криється ось у чому. Офтальмологи – такі самі люди, як і їхні пацієнти. І у них можуть бути протипоказання до проведення процедури. Як правило, причини обмежень пояснюються особливостями будови рогівки, наявністю деяких загальних захворювань. користуватися окулярами, відмовившись від лазерної корекції. Адже зір, що став гіршим внаслідок вікових змін, виправляють іншими методами… для застосування яких також можуть бути протипоказання. Саме тому не варто поспішати з поспішними висновками і шукати чорну кішку – або каверзу – там, де нічого подібного і близько немає.