Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Чому потрібно захищати очі від сонця: шкода УФ-променів для зору

Сонячні промені сприяють не тільки виробленню вітаміну Д і гарній засмагі. Озоновий шар атмосфери з кожним роком витончується і ультрафіолет дедалі агресивніше діє на шкіру людини, а також шкодить її зору. Тому з настанням теплої та спекотної пори року і часом майбутніх відпусток важливо подбати про свій зір, щоб зберегти здоров’я очей.  

Чи може сонце нашкодити зору?

Тривале перебування під відкритим сонцем без спеціальних сонцезахисних окулярів може згодом позначитися на зорі: ультрафіолетове (УФ) випромінювання здатне пошкоджувати як зовнішню поверхню очей, так і внутрішню структуру органу. УФ-промені можуть спровокувати запальні процеси рогівки ока (фотокератит), сонячну ретинопатію, сприяти розвитку синдрому сухих очей і посилити наявний (особливо це актуально для людей, які багато часу проводять за комп’ютером).

Очі втомлюються від видимого випромінювання, поки ми постійно «висимо» у ноутбуці чи смартфоні, а потім ми виходимо на вулицю, і наші очі одержують чергову порцію випромінювання – але вже ультрафіолетового. Найбільш схильні до негативного впливу сонячного світла очі дітей і підлітків, це пов’язано з їх анатомічними особливостями очей. Також діти частіше перебувають під відкритим сонцем, і мало хто з батьків набуває для них якісних сонцезахисних окулярів. 

Невже від сонця – тільки шкода? 

УФ-промені – невід’ємний компонент сонячного світла. Найбільш небезпечними для здоров’я людини є УФ-промені з меншою довгою хвилею. Небезпечний для очей вплив сонця відзначається вранці і в першій половині дня, а час з 12 до 16 години – це період, коли сонячні промені найбільш небезпечні для шкіри. Тому важливо носити якісні сонцезахисні окуляри вранці та в обід, а не лише опівдні або взагалі вирушаючи на пляж. Хмарна погода не робить УФ-промені менш небезпечними, оскільки навіть у похмурий день через хмари потрапляє більше 90% УФ-випромінювання. “http://zdorov-info.com.ua/images/novosti/oftalmologiya/ochki.jpg”>

 

Вибираючи сонцезахисні окуляри, важливо купувати якісний виріб. Для захисту від УФ-променів лінзи мають спеціальне покриття: окуляри маркують із зазначенням відсотка блокування УФ-променів типу А та В. Важливо також, в якій місцевості ви живете, оскільки в горах, наприклад, інтенсивність УФ-випромінювання вища. Також існують сонцезахисні окуляри для похмурої погоди, для інтенсивного випромінювання (пляжні окуляри) тощо. Тому підбирати такий важливий аксесуар слід довірити фахівцеві оптики, а не випадковому продавцю на вулиці. Якісні окуляри повинні мати відповідні дозвільні документи. Якщо ви – шанувальник окулярів-хамелеонів, лінзи яких змінюють ступінь затемнення за різної інтенсивності освітлення, то не забувайте, що такі окуляри потрібно часто міняти. Оскільки спеціальне покриття, що дозволяє лінзам змінювати їх колір, швидко зношується.