Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Чому важливо носити сонцезахисні окуляри? Профілактика очних хвороб

Сонцезахисні окуляри захищають рогівку та сітківку очей від дії шкідливого ультрафіолету. Тому окуляри від сонця – це не просто модний аксесуар, а й засіб захисту зору. Які ж проблеми може викликати ультрафіолетове випромінювання і як краще захищати очі – давайте розбиратися. очні захворювання. Оскільки попереду більша половина весни, літо та період поїздок до моря та в гори, то краще заздалегідь подбати про те, щоб захистити свій зір. Оскільки вплив як яскравого сонячного світла, так і м’яких променів у похмуру погоду може призвести до розвитку:

  • катаракти. Звичайно ж не у всіх людей, які не користуються сонцезахисними окулярами настає помутніння кришталика очей. Однак офтальмологи зазначають, що до розвитку катаракти у 20% випадків наводить ультрафіолетове випромінювання. Катаракта може закінчитися повною втратою зору у пошкодженому оці, тому носіння сонцезахисних окулярів – ефективний спосіб профілактики захворювання. Це стан, у якому на рогівці починає розростатися кон’юнктивна тканина. Око постійно дратується, птеригій розростається і призводить до порушення зору дистрофія сітківки ока. Вплив яскравого сонячного світла може ушкоджувати внутрішню оболонку ока і призводить до даного дегенеративного захворювання. Злоякісні утворення. Тривале перебування під відкритим сонячним промінням, особливо в період активного випромінювання УФ променів сонцем, може викликати рак кон’юнктиви, меланому сітківки та рак шкіри століття. Шкіра повік страждає найчастіше через те, що людина не носить окуляри та забуває користуватися сонцезахисними кремами.
  • кератопатії. Дане захворювання досить рідкісне і характеризується помутнінням зовнішньої очної оболонки.

Коли найнебезпечніше сонце

Нетривале перебування на сонці не має жодних відчутних негативних наслідків для очей. Але якщо знаходиться під сонячним промінням досить довго, наприклад, на пляжі або на пікніку за містом і не надіти сонцезахисні окуляри, можна отримати опік рогівки – фотокератит. Це призводить до болю в пошкодженому оці, сльозотечі, почервоніння. Якщо опік не сильний, такий стан пройде самостійно через 5-10 годин.

При сильному опіку та інтенсивному болю необхідно звернутися за медичною допомогою. З часом біль пройде і нормальний зір відновиться. А взимку – від снігу. Найактивніший час впливу УФ-випромінювання – з 10 години ранку до 14 години дня. Тому в цей період при необхідності виходу на вулицю краще одягнути окуляри, навіть якщо сонце ховається там. Крім сонцезахисних окулярів деякі контактні лінзи оснащені УФ-фільтрами. Але лінзи закривають тільки рогівку, тому шанс заробити птегірій існує навіть при носінні таких лінз. вказано, скільки УФ-променів пропускається лінзами, як вони адаптуються до світла, прибирають відблиски чи ні тощо. Про фільтрацію 99-100% ультрафіолету, що надходить, при довжині хвилі в 400 нанометрів «розкаже» мітка UV 400. В ідеалі, звичайно. Мати кілька сонцезахисних окулярів: для пляжу або яскравої сонячної погоди – у них покриття лінз темніше, для керування автомобілем, для похмурої погоди тощо. У будь-якому випадку, окуляри не повинні бовтатися на носі (але і не повинні тиснути на перенісся) оскільки мінімальне влучення променів у вічі забезпечить не тільки лінза, а й щільність прилягання її до обличчя.