Запалення країв повік, яке довго не минає і погано лікується – це блефарит. Дане захворювання зустрічається досить часто, швидко переходить у хронічну форму та завдає людині чимало неприємностей. За даними медичної статистики, на блефарит хворіє понад 30% українців, в основному це люди віком 40-70 років. Однак запальні процеси у краях повік часто виникають і у дітей.
Причини розвитку блефариту: від інфекції до короткозорості
Часто причиною виникнення блефариту стає попадання в очі інфекції або алергену. Однак хронічний запальний процес у краях повік може виникнути через очні хвороби, а також тривалу роботу за комп’ютером внаслідок розвитку синдрому сухого ока. Так, при інфекційних блефаритах найчастіше причиною хвороби стає попадання стафілококової інфекції у волосяні цибулини вій. Тому медики постійно говорять про те, що брудними руками терти очі не варто. і т.д. Викликати блефарит можуть віруси герпесу, кліщі чи грибок. Що стосується неінфекційної природи блефариту, то він може виникнути при далекозорості та короткозорості. Запальні процеси у століттях можуть бути ускладненням вже наявних захворювань – дерматиту, запальних процесів травного тракту, діабету, ураження гельмінтами. , запаленням зовнішньої очної оболонки – блефарокон’юнктивіт Розпізнати захворювання можна за наступними симптомами: • набряклість, свербіж та почервоніння повік • швидка втома очей і підвищена чутливість до подразників, особливо яскравого світла • «розмитість» зображення • виділення з очей, при яких вії склеюються, • лущення шкіри п краях повік (при лускатим блефаритом) • поява жовтих скоринок, гнійничків на шкірі повік (при виразкових блефаритах).
Лікування та профілактика запальних захворювань очей і повік
Самолечення блефариту до поліпшення стан не призведе. Оскільки необхідно з’ясувати точну природу розвитку хвороби та вибрати правильну схему лікування. Наприклад, виявити кліщовий блефарит допоможе мікроскопічне дослідження вій, а інфекційну природу захворювання підтвердить посів взятого з кон’юнктиви ока мазка. Тільки фахівець зможе виявити справжню причину блефариту і допомогти впоратися із хворобою. Залежно від виду блефариту це може бути лікування антибіотиками, промивання повік і теплі компреси, препарати штучної сльози для усунення сухості очей, протиалергічні медикаменти та ін. Щоб попередити блефарит, офтальмологи рекомендують: >• своєчасно лікувати хронічні захворювання та не допускати розвитку вогнищ інфекції в організмі • не допускати взаємодії з алергенами • не чіпати очі брудними руками, щоб не занести інфекцію, дотримуватись особистої гігієни • при тривалій роботі за комп’ютером робити перерви, вправи для очей, використовувати спеціальні • регулярно перевіряти зір у офтальмолога і при виявленні порушень – коригувати зір або лікувати очні хвороби.