У період дії обмежень червоного рівня епідемічної небезпеки вхід в медичний центр дозволено лише за наявності документа про вакцинацію або негативного ПЦР тесту не більше 72 год.
Наш адрес
Кривий Ріг, пр. Героїв-підпільників 36Карта проїзду
Графік роботиПн-Пт: 09:00-18:00,Сб: 09:00-15:00
Телефоны
Наш адрес
Кривий Ріг, пр. Героїв-підпільників 36Карта проїзду
Графік роботиПн-Пт: 09:00-18:00,Сб: 09:00-15:00
Двойное зрение или диплопия
Потемніло в очах? Шукаємо причини
Напевно, кожен з нас коли-небудь стикався з потемнінням в очах. Це неприємне відчуття може деякий час позбавити можливості повноцінно працювати, нормально рухатися. Найчастіше таке явище несподівано виникає, коли ми різко встаємо з місця і швидко минає. Проте іноді відбувається різке потемніння у власних очах без видимих причин, яке зберігається деякий час. Що робити в такому випадку і як зрозуміти, що провокує це явище – спробуємо розібратися. 320×213.jpg?x75285″>
Чому темніє в очах
Передусім зазначимо, що такий прояв може турбувати людину з кількох причин. Вони мають абсолютно різний характер: порушення в роботі зорової системи та недостатнє надходження кисню до клітин мозку. Також існують деякі стани, при яких потемніння, що виникає, не є ознакою хвороби:
Гормональні зміни в організмі. Особливо у підлітковому віці або у вагітних. У цих випадках потемніння в очах вважається нормальним явищем і лікування, як правило, не потребує.
Зайве фізичне навантаження. Іноді при недостатній підготовці виконання фізичних вправ може спричинити підвищення тиску, що супроводжується запамороченням та темрявою перед очима.
Чутливість до зміни погодних умов. Іноді метеочутливі люди відчувають дискомфорт, короткочасне потемніння в залежності від перепаду атмосферного тиску, зміни погоди. серйозна. Існують деякі захворювання, для яких характерний подібний симптом. В основному ці захворювання стосуються пошкодження мозку або порушення мозкового кровообігу:
Черепно-мозкова травма. При сильному ударі може виникати короткочасна реакція — потемніння у власних очах.
Інфекційні процеси в головному мозку. При пошкодженні тканин мозку можлива не тільки поява темряви перед очима, а й погіршення зору. Остеохондроз. При цьому захворюванні мозок не отримує достатньої кількості кисню і в результаті цього людина часто відчуває дискомфорт, запаморочення та потемніння.
Атеросклероз, тромбози, варикоз. Група захворювань, при яких порушується повноцінний кровообіг і виникає загроза закупорки судин. Проте існують також причини виникнення темряви перед очима, які пов’язані безпосередньо з порушенням функціонування органу зору. Серед очних захворювань можна виділити:
Глаукому. Характеризується постійним чи тимчасовим підвищенням внутрішньоочного тиску. Часто призводить до порушення полів зору, зниження гостроти зору, втрати зорової здатності при несвоєчасному лікуванні.
Дальнозоркість. При цьому захворюванні людина добре бачить об’єкти, що розташовані вдалині, і погано ті, що знаходяться поблизу. Якщо тривалий час намагатися розглянути невеликі предмети поблизу себе, то людина з далекозорістю відчуватиме втому очей, дискомфорт і потемніння.
Блізорукість. У цьому випадку все навпаки — при спробах розглянути об’єкти вдалині може швидко наступати втома, виникати болючі відчуття і темрява перед очима.
Порушення кровообігу в судинах сітківки та зорового нерва, пошкодження або запалення зорового нерва, відшарування сітківки. При таких станах необхідно негайно звернутися до лікаря. Якщо не розпочати лікування в перші години початку захворювання, можливі серйозні проблеми зі зором аж до повної втрати.
Чи треба звертатися до лікаря
Якщо цей прояв носить короткочасний характер і при цьому ви почуваєтеся в цілому добре, то варто деякий час зачекати. Найімовірніше, симптом був викликаний перевтомою, втомою, різким рухом, і зникне самостійно. при русі очима, інші симптоми як запаморочення, переднепритомного стану, слабкості, слід негайно звернутися до лікаря! Небезпека може представляти як офтальмологічні захворювання, так і можливі патології роботи мозку. Поставити діагноз та призначити лікування може лише лікар після проведеного обстеження. Найкраще звернутися до офтальмолога, який при необхідності направить на консультацію до вузького фахівця. Найголовніше при появі потемніння в очах – не чекати, що воно саме пройде. Важливо поспостерігати за своїм самопочуттям та бути гранично уважним до будь-яких відхилень від норми.