За підрахунками експертів ВООЗ, 45 мільйонів людей у світі зробили крок у нове тисячоліття в повній темряві і ще 135 мільйонів – слабозорі.< /p>
Низький зір (слабобачення) – це грубе порушення зорових функцій, яке не може бути виправлене за допомогою окулярів або контактних лінз. Воно проявляється вираженим зниженням гостроти зору або дефектами поля зору у вигляді звуження його кордонів або появи сліпих ділянок (скотом). спадковими чи набутими захворюваннями очей.
- У 39% випадків тому є причиною катаракту. Помилково прийнята за неминучий наслідок старіння організму, катаракта може розвинутись ще у внутрішньоутробному періоді. Мутний кришталик перешкоджає проникненню світла всередину ока, створюючи відчуття «завіси», «туману». Сучасні технології дозволяють швидко та безболісно видалити катаракту із заміною власного каламутного кришталика на штучний прозорий.
- До 20% усіх випадків сліпоти у світі пов’язано з глаукомою. Це підступне захворювання тривалий час може залишатися непоміченим, виявляючись повільним поступовим звуженням поля зору, аж до повної сліпоти. Регулярне проходження повного очного обстеження після 40 років, особливо за наявності родичів з глаукомою, і суворе дотримання рекомендацій лікаря дозволить уникнути незворотних змін. Порушення обмінних та судинних процесів у макулі призводить до зниження центрального зору, іноді у вигляді «плями» перед оком, обмежуючи можливості читати книги, працювати з комп’ютером, займатися рукоділлям, тобто значно погіршуючи якість життя.
- Діабетична ретинопатія – Найчастіше очне ускладнення цукрового діабету. Може виявлятися у вигляді «туману», «плавних помутнінь» перед оком. Неконтрольоване підвищення і зниження (тобто коливання) рівня цукру в крові зводить нанівець лікування в офтальмолога. ).
- У дитячому віці причинами сліпоти є катаракта, вроджена глаукома, ретинопатія недоношених та дефіцит вітаміну А.