Зір — наш провідник у світі. З його допомогою ми отримуємо понад 90% інформації про навколишній простір. Тому тим, хто має дуже поганий зір, його повернення життєво необхідне. Багато хто з упевненістю дасть відповідь: вихід є — ексімер — лазерна корекція і, справді, мають рацію. Адже межі застосування цього методу досить широкі. З її допомогою можна виправити короткозорість до –15,0 D,далекозорість до + 6,0 D, астигматизм до ± 3,0 D.
Але що робити тим, у кого показники зору ще гірші? Або тим, кому ексамер-лазерна корекція через індивідуальні особливості протипоказана? інші методи лікування короткозорості, такі як рефракційна заміна кришталика.
Ця методика застосовується для лікування короткозорості високих ступенів, до – 15 D. У тих випадках, коли недоцільно проводити ексимер -лазерну корекцію (аномалія рефракції більш високих ступенів) або втрачена природна здатність кришталика до акомодації, проводиться видалення прозорого кришталика з одночасною імплантацією штучного кришталика (інтраокулярної)
Сьогодні у розпорядженні лікарів-офтальмологів медичного центру Ваш Зір велика кількість штучних кришталиків, які підбираються індивідуально для кожного пацієнта, враховуючи не лише стан його зорової системи, а й вік, рід діяльності.
Найпопулярніші серед штучних кришталиків:
- Мультифокальні лінзи – це вдосконалені, «розумні» штучні лінзи, які все частіше застосовують при рефракційній заміні кришталика. Вони ділять світло на кілька фокусів, дозволяючи добре бачити предмети на різних відстанях без окулярів для читання чи окулярів із прогресивними лінзами. З їхньою допомогою можна коригувати не тільки короткозорість і далекозорість, а й астигматизм чи вікові зміни зору. В результаті пацієнт повністю позбавляється окулярів для читання та окулярів з прогресивними лінзами. Оскільки після імплантації штучного кришталика рефракція ока більше не буде змінюватися, пацієнт зможе позбутися окулярів на все життя. . Він захищає сітківку ока від шкідливого впливу ультрафіолетових та синіх променів, знижує ризик розвитку вікових захворювань сітківки.
- Асферичні лінзи з асферичною поверхнею та жовтим фільтром. Крім захисту сітківки від шкідливого впливу ультрафіолетових та синіх променів забезпечує більш чіткий та контрастний зір у вечірній час доби. Що є незамінним, наприклад, для водіїв.