Глядне сприйняття – найважливіша функція організму людини. Від стану органів зору залежить загальне самопочуття, працездатність та орієнтування у просторі. У ситуації, коли очі бояться яскравого світла, людина почувається дискомфортно, і нерідко виникають болючі відчуття. Виходячи з темного приміщення на сонці, ми реагуємо на зміну інтенсивності світла та прикриваємо очі. У нормі далі відбувається звикання і людина не відчуває неприємних відчуттів. Якщо цього немає, а з’являється реакція як на яскраве, а й середнє освітлення, необхідно звернутися до лікаря. Світлобоязнь переважно проявляється разом із деякими іншими симптомами. Важливо пам’ятати, що подібні прояви можуть бути ознаками серйозних патологій та захворювань, тому слід з’ясувати причину якнайшвидше. /svet-1-320×213.jpg?x75285″>
Чому очі бояться світла?
Для того, щоб вирішити проблему, необхідно зрозуміти чому вона виникла. Світлобоязнь (фотофобія) може бути викликана:
- Кон’юнктивіт. Це запальний процес кон’юнктиви. При цьому захворюванні знижується зір, спостерігається сльозотеча та почервоніння. Можуть виникати гнійні виділення.
- Кератит – запалення рогівки ока. Супроводжується больовими відчуттями, почервонінням, іноді появою виразок.
- Увеїт. Таке захворювання судинної оболонки ока часто стає причиною сліпоти. Може супроводжуватися різними симптомами: болем, різьбою в очах, підвищеною сльозотечею.
- Глаукома. Таке серйозне захворювання характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску і поступово призводить до втрати зору. Попаданням стороннього предмета в око. При цьому можлива травма оболонки ока, на тлі якої розвивається чутливість до світла.
- Виразка рогівки. Запальний процес, що характеризується порушенням цілісності ділянки рогівки. Крім світлобоязни з’являються біль, підвищена сльозогінність, знижується зір.
- Травмою ока, опіком. При цьому відбувається пошкодження рогівки, виникає загроза втрати зору.
- Вірусними захворюваннями чи інфекцією. Поряд із загальним поганим самопочуттям нерідко виникають неприємні відчуття від яскравого світла та дискомфорт в очах. Захворюваннями центральної нервової системи, такими як мігрень, менінгіт, енцефаліт, інсульт. Ураженням головного мозку. При пухлинах або абсцесі мозку спостерігається світлобоязнь. Це відбувається через роздратування мозкових оболонок.
- Стресом, психічними розладами. Подібні стани часто супроводжуються головними болями та реакцією на світ.
Вирішіть свою проблему
Таким чином, світлобоязнь у дорослих може бути спровокована безліччю факторів різної природи. Іноді у людей спостерігається підвищена чутливість до світла через нестачу або повну відсутність пігменту меланіну (альбінізм) — у цьому випадку особливість уроджена. При тривалій роботі за комп’ютером або знаходженні в приміщенні з сухим повітрям виникає пересихання слизової оболонки очей і це також може спричинити світлобоязнь. Симптоми цих захворювань схожі, тому встановити справжні причини світлобоязні та поставити точний діагноз може лише лікар. Важливо пам’ятати, що своєчасне звернення до лікаря практично завжди допомагає запобігти розвитку ускладнень. Якщо ж займатися самолікуванням, то можна не тільки не отримати ефекту, а й нашкодити власному здоров’ю.