Практично 99% людей, які живуть у великих містах, страждають від кисневого голодування очей. Зумовлено це насамперед невеликою кількістю часу, що проводиться на свіжому повітрі, та тривалим перебуванням у закритих приміщеннях. Яким чином можна попередити виникнення подібної проблеми?
Найпершими профілактичними заходами кисневого голодування організму є відкрита кватирка та прогулянка в парку. Крім того, активізації кровообігу та покращенню постачання очей киснем сприяють тренування. Фахівці вважають, що спорт в даний час – один з найбільш доступних способів усунення кисневої недостатності всіх тканин організму.
Заняття спортом: що вибрати? організму “в тонусі”. Фізична активність покращує загальний стан здоров’я, прискорюючи обмінні процеси та підвищуючи насичуваність тканин киснем. Якщо проблем зі здоров’ям відсутні, то вид спорту можна обирати практично будь-хто.
Однак необхідно брати до уваги, що бокс, важка атлетика та силові навантаження, хоч і позбавляють організм кисневого голодування, вважаються досить ризикованими для органів зору. Найбільш корисним варіантом є плавання, тому що саме даний вид спорту дозволяє розслабитися, дати одночасно навантаження на велику кількість м’язів і нормалізувати функції опорно-рухового апарату. У таких умовах кисневе голодування просто не може розвинутись.
Кисневе голодування та сон
Ще одним лікувально-профілактичним заходом при боротьбі з кисневим голодуванням органів зору є достатня кількість сну. Регулярне недосипання може стати причиною виникнення:
- ожиріння;
- синдрому сухого ока;
- затуманеного зору;
- набряки зорового нерва ;
- підвищення ризику виникнення гіпертонії, цукрового діабету, глаукоми тощо.
Важливо пам’ятати, що органи зору під час сну відпочивають, дозволяючи кровоносним судинам безперешкодно транспортувати кисень. туди, де він найбільш потрібний. Тому дефіцит сну нині нерідко ставати відправною точкою у розвиток кисневого голодування очей. Звісно, норма сну є індивідуальним поняттям. Необхідно досвідченим шляхом визначити скільки часу дозволяє організму відчувати себе відпочившим і дотримуватися цих часових рамок хоча б приблизно. Лікарі рекомендують регулярний сон, тривалістю не менше 8 годин.
Відпочиваємо з розумом
Збираючись у відпустку, потрібно враховувати, що наш організм чекав чергової відпустки з не меншим нетерпінням, ніж ми. Тому варто побалувати його чистим повітрям, цілющою водою з джерел та помірною фізичною активністю. Не обов’язково відпочивати на морі. Можна поїхати в гори, на дачу, до села до родичів. Головна умова оздоровлюючої відпустки – розташування місця відпочинку подалі від великих населених пунктів, доріг, транспортних розв’язок. У такому випадку навіть кілька днів, проведених на свіжому повітрі, відновлять сили та позбавлять організм від кисневого голодування. спорт і прогулянки на відкритому повітрі. Надзвичайно корисні для очей такі види масажу:
- загальний масаж тіла. Знімає стрес, тонізує м’язи, активізує кровообіг, підвищує інтенсивність живлення тканин в організмі, у тому числі й тканин органів зору; масаж комірцевої зони. Коригує стан м’язів плечового поясу і позбавляє від сколіозу, усуваючи, таким чином, фактори, в більшості випадків відповідальні за порушення зору; спеціальний масаж для очей. Вважається одним із найбільш дієвих методів швидкої допомоги для стомлених очей. Покращує циркуляцію крові в очних нервах і м’язах, посилюючи приплив поживних речовин і кисню в область їх розташування. Таким чином, щоб нам було дуже зручно. Заплющуємо очі. Кінчиками пальців малюємо кола: до внутрішнього куточка ока від скронь і від носа до скроні за верхнім віком. Повторюємо не менше 10 разів.
- В аналогічній першій вправі вихідної позі обережно проводимо частиною долоні біля основи великого пальця по віках. Повторюємо кілька разів. Дуже повільно розплющуємо очі. Бажано, щоб у них не потрапило відразу ж яскраве світло.
Цей нескладний комплекс, що складається лише з двох вправ, при регулярному виконанні здатний не тільки запобігти порушенню «дихання» в очних тканинах, але й і швидко позбавити вже наявного кисневого голодування очей.