Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Використання екранів дітьми до 5 років може завдати шкоди їх розвитку

Дедалі більше дітей використовують мобільні телефони або комп’ютери для ігор. Хоча в деяких випадках вони можуть використовуватися в освітніх цілях, зловживання ними в ранньому віці безпосередньо пов’язане з труднощами у розвитку, ожирінням, проблемами зі сном та для правильного розвитку зору у дітей.

У цьому сенсі в МОЗ нещодавно опублікувала статтю, у якій пояснюється, що для того, щоб вирости здоровими, діти повинні витрачати менше часу на малорухливі заняття та більше грати активно. Крім того, вони поділилися серією рекомендацій та порад для дітей віком до 5 років, про те, скільки часу вони мають проводити перед екраном. Ці нові керівні принципи були розроблені комітетом експертів МОЗ, який оцінив вплив часу, проведеного перед екраном, на дітей віком до 5 років. На думку цих експертів, якщо ці рекомендації будуть використані в ранньому віці, вони допоможуть сформувати правильні звички у дитинстві, підлітковому та дорослому віці.

Рекомендації:

До 1 року:

Не рекомендується проводити час перед екранами (ні телевізора, ні планшета, ні мобільного телефону). У моменти бездіяльності рекомендується читати чи розповідати історії з простими цифрами.

— Діти повинні залишатися максимально активними, граючи на підлозі, а не сидіти чи стояти понад 1 годину. Молодші діти повинні бути в положенні лежачи вниз головою протягом 30 хвилин протягом дня.

Діти від 1 року:

— Не рекомендується проводити час у сидячій діяльності перед екраном, наприклад, дивитися телевізор, грати у відеоігри і т. д. У моменти бездіяльності рекомендується читати або розповідати історії.

— Рекомендовано проводили близько 3 годин на день, займаючись фізичними вправами будь-якої інтенсивності. У цьому віці вони виявляють, що вони можуть дістатися місць самостійно. Сам факт повзання уникаючи перешкоди є відмінним фізичним навантаженням.

Діти від 2 років:

— Вони можуть максимально близько 1 години займатися сидячою діяльністю перед екраном. Чим менше часу для цього, тим краще.

— Рекомендується, щоб вони проводили близько 3 годин, займаючись фізичними вправами будь-якої інтенсивності.

Діти від 3 до 4 років:< /strong>

— Вони не повинні витрачати більше 1 години на сидячі заняття перед екраном. Чим менше часу, тим краще.

— Рекомендується витратити близько 3 годин на виконання фізичних вправ будь-якої інтенсивності, з яких 1 година — від середньої до високої інтенсивності.

Ефекти зловживання екраном

Недотримання цих рекомендацій та зловживання часом перед екраном може мати наслідки для правильного розвитку дітей, наприклад:

— Міопія:

В останні десятиліття кількість людей, які страждають на короткозорість, значно зросла. Згідно з дослідженням, проведеним журналом «Офтальмологія», частина цього збільшення пов’язана з діяльністю активності на невеликій відстані, причому не лише з діяльністю, безпосередньо пов’язаною з використанням екранів, а й з часом, що проводиться в приміщенні в цілому. Дослідження також показало, що проводити більше часу на свіжому повітрі, особливо в ранньому віці, може уповільнити прогресування короткозорості. до симптомів, що виникають після того, як ви проводите багато часу перед екраном. Сюди також входять сухість або свербіж очей, помутніння зору та головний біль. Найкращий спосіб уникнути цих симптомів – це часто моргати та дивитися вгору на відстань близько 6 метрів протягом не менше 20 секунд.

Порушення сну або перерваний сон

Використання екранів перед сном негативно впливає на сон, циркадний цикл та розумову здатність наступного дня.