Розвиток запального процесу рогівки займає друге місце серед очних патологій після кон’юнктивіту. Патологія може розвиватися як у одному, і обох очах. Розберемо, що здатне викликати захворювання очей.
Кератит – це патологічний процес, що характеризується виникненням запалення на роговій оболонці ока. Захворювання загрожує розвитком негативних наслідків залежно від ступеня тяжкості. Наприклад, при легкій формі кератиту на рогівці залишаються незначні рубці, при більш тяжкій формі можливе утворення шрамів, запалення кон’юнктиви. Всі ці ускладнення призводять до погіршення зору з паралельним розвитком хронічної форми запалення очей.
Класифікація кератиту
Залежно від причини розрізняють кератит ендогенного та екзогенного походження. Тобто ендогенний кератит викликається причиною, яка є всередині організму хворого, а екзогенний – зовнішніми факторами. Захворювання може протікати в гострій, рецидивній та хронічній формах. Також від виду причини, що викликала кератит, виділяють такі форми: бактеріальний кератит: найчастіше збудником є золотистий стафілокок. Бактерії потрапляють при недотриманні правил гігієни (вдягання контактних лінз брудними руками) або травмах очей.
алергічний: реакція імунної системи відбувається при контакті з алергеном (пилок); та аденовірусом, які активуються внаслідок зниження імунітету. Дана форма носить хронічний характер, з періодичною ремісією та загостренням; грибок: дуже часто пусковим механізмом є застосування тривалої антибіотикотерапії, можливі часті рецидиви; системи.
Причини
- інфекційні захворювання;
- травма ока (опіки, чужорідне тіло, неправильне носіння контактних лінз);
li> li>
- синдром «сухого ока»;
- робоча діяльність (зварювальні роботи).
Симптоми
- прояв болі в очах різної інтенсивності;
- почервоніння очей;
- світлобоязнь;
- помутніння рогівки;
- дискомфорт («пісок в очах») ; /li>
- зниження зору.
Також кожної форми кератиту, характерні певні симптоми. Наприклад, при кератиті викликаним герпетичною інфекцією на рогівці з’являються бульбашки та світлі ділянки помутніння. Діагностика кератиту встановлюється виходячи з даних анамнезу та особливостей клінічної картини. До додаткових методів діагностики належать: біомікроскопія ока за допомогою щілинної лампи;
бак посів;
візометрія (перевірка гостроти зору).
Лікування /h2>
Особливості лікування залежать від причини захворювання.
При вірусній формі захворювання призначаються противірусні препарати та імуномодулятори.
Грибкова форма включає терапію у вигляді протигрибкових препаратів згідно з чутливістю виявленого виду грибів .
Кератит, що виник унаслідок травми, лікуватиметься за допомогою протизапальних препаратів у вигляді очних крапель, вітамінів, препаратів для покращення регенерації тканин.
< У тому випадку, якщо раніше призначена терапія не має ефекту можливо проведення хірургічного втручання (трансплантація рогівки) очей, своєчасного лікування запальних процесів.
Важливо не відкладати візит до офтальмолога і не займатися самостійним лікуванням патології. Оскільки це може призвести лише до погіршення стану.