У період дії обмежень червоного рівня епідемічної небезпеки вхід в медичний центр дозволено лише за наявності документа про вакцинацію або негативного ПЦР тесту не більше 72 год.
Наш адрес
Кривий Ріг, пр. Героїв-підпільників 36Карта проїзду
Графік роботиПн-Пт: 09:00-18:00,Сб: 09:00-15:00
Телефоны
Наш адрес
Кривий Ріг, пр. Героїв-підпільників 36Карта проїзду
Графік роботиПн-Пт: 09:00-18:00,Сб: 09:00-15:00
Двойное зрение или диплопия
Зір після 40 років
Якщо ви старше 40 років, ви, ймовірно, помітили зміни у вашому зорі. Зокрема, поява пресбіопії – природного вікового процесу, що полягає у поступовій втраті здатності фокусувати зір поблизу. Дізнайтеся більше про інші явища та стани ваших очей у віці після 40 років.
Що таке Пресбіопія?
Іноді пресбіопію називають «хворобою коротких рук», тому що з віком, щоб добре бачити дрібний газетний шрифт, більшість людей змушені відсувати газету далі від очей. Дізнайтеся, чому після 40 років нікому не вдається уникнути цих неприємних проблем із зором.
Зазвичай пресбіопія настає у віці 40 років, коли люди починають відчувати нечіткість зору поблизу читання, шиття або роботи за комп’ютером. Уникнути пресбіопії неможливо, навіть якщо протягом усього вашого життя ви мали чудовий зір. Близькорукі люди помітять розмитість зору поблизу носіння своїх окулярів або контактних лінз для дали. Без них короткозорість слабкого та середнього ступеня забезпечуватиме гарний зір на близькій відстані. Дальнозоркі ж люди, навпаки, в більш ранньому віці зіткнуться з проблемою нечіткого зору поблизу, що залежить від ступеня гіперметропії та компенсаторних можливостей ока до акомодації. інших розвинених країнах, де постійно зростає кількість людей середнього та старшого віку, що породжує величезний попит на окуляри, контактні лінзи та операції, що дозволяють вирішити проблему нечіткого зору зблизька.
Симптоми та ознаки пресбіопії
Проблема розмитості та нечіткості зору при роботі на близькій відстані змушує людей постійно напружувати очі, щоб зосередитися та сфокусувати зір належним чином. Тому читання газет, лист, комп’ютер, вишивання та інші повсякденні заняття можуть призводити до появи головного болю, втоми очей, поганого загального самопочуття – астенопії.
Що викликає пресбіопію?
Уникнути пресбіопії неможливо.
Усі зміни вашого зору внаслідок пресбіопії пов’язані з віковими процесами у структурі кришталика людського ока та внутрішньоочному м’язі. Поступово кришталик починає втрачати свою еластичність і здатність змінювати форму при фокусуванні на близьку відстань. Це відрізняє пресбіопію від інших порушень зору, таких як короткозорість, далекозорість та астигматизм, які обумовлені як генетичними, так і набутими факторами.
Лікування та корекція пресбіопії
Окуляри для читання – найпростіший і найпоширеніший спосіб корекції пресбіопії, який використовується тільки при роботі на близькій відстані .
Окуляри з біфокальними або прогресивними лінзами є сучаснішим варіантом очкової корекції пресбіопії. Біфокальні окуляри мають два фокуси: основна частина лінзи призначена для зору в далечінь, а її нижня частина для близької роботи. Прогресивні лінзи є аналогом біфокальних, але мають незаперечну перевагу – плавний перехід між зонами без видимого кордону та дозволяють добре бачити на всіх відстанях, включаючи середні дистанції. Якщо ви носите контактні лінзи, ваш очний лікар може виписати вам окуляри для читання, які ви використовуватимете, не знімаючи лінз.
Правильним варіантом буде саме підбір окулярів для читання, хоча можна придбати і готову пару, знаючи свою міжзоркову (міжцентрову) відстань.
Сучасна індустрія контактної корекції пропонує сьогодні газопроникні або м’які мультифокальні контактні лінзи. , принцип дії яких подібний до мультифокальних окулярів. Центральна та периферичні зони таких лінз відповідають за чіткість зору на різних відстанях.
Ще один варіант використання контактних лінз при пресбіопії називається монозір. У цьому випадку одне око коригується для гарного зору в далечінь, а інше поблизу, і мозок сам вибирає потрібне в даний момент чітке зображення. Не кожен пацієнт здатний звикнути до цього способу корекції пресбіопії.
Зміни у вашому оці триватимуть приблизно до 60-65 років. Це означає, що ступінь пресбіопії змінюватиметься, як правило, раз на 5 років вона збільшуватиметься на 1 діоптрію. Вам буде потрібна періодична зміна окулярів або контактних лінз на сильніші.
Хірургічне лікування пресбіопії
Лікування пресбіопії хірургічними методами також можливе і передбачає кілька варіантів.
Лазерна термокератопластика використовує радіохвилі для зміни кривизни рогівки на одному оці, модулюючи тимчасове монобачення.
LASIK також може використовуватися для створення монобачення, але є постійним способом, на відміну від термокератопластики.
LASIK є новим способом корекції пресбіопії, але ще перебуває на стадії клінічних випробувань. Ця інноваційна процедура з використанням ексимерлазера створює в рогівці пацієнта різні за силою оптичні зони для різних відстаней.
Заміна прозорих кришталиків – радикальніший спосіб корекції вікової далекозорості, але пов’язаний з певним операційним ризиком. Якщо пресбіопічний вік збігається з виникненням катаракти, цей спосіб буде оптимальним вирішенням проблем з корекцією зору. Сучасні штучні кришталики (ІОЛ) дозволяють виправити не лише короткозорість, далекозорість та астигматизм, а й вирішити проблему пресбіопії.