Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Зір та вагітність

Чекаєте або плануєте дитину? Консультації лікаря-офтальмолога необхідні всім майбутнім мамам. Навіть жінкам із нормальним зором необхідно отримати консультацію лікаря-офтальмолога двічі: на самому початку вагітності та безпосередньо перед пологами.

Якщо є, або будуть виявлені будь-які проблеми із зором, то до пологів доведеться готуватися особливо уважно. Не ігноруйте відвідування не лише акушера-гінеколога, а й офтальмолога. Буває, що під час вагітності з очима щось відбувається. На стан зору можуть відбитися токсикози та інші ускладнення вагітності. Адже відбувається гормональна перебудова організму, яка впливає на всіх по-різному. І очі — один із органів, які мають на собі її вплив.

  • Жінки, які носять контактні лінзи, іноді скаржаться, що під час вагітності вони відчувають незручність. Спробуйте носити окуляри, а після пологів знову повернутися до лінз.
  • Іноді може скластися враження, що з початку вагітності зір погіршився. Вагітні жінки часом занадто недовірливі (що цілком зрозуміло), тому їхня впевненість у можливому погіршенні зору часто виявляється необґрунтованою. Однак такі побоювання все-таки можуть мати під собою і реальний ґрунт. , але і стан сітківки. Чи немає на ній дегенеративних змін, надривів? Завдання – підтримувати сітківку в хорошому стані, стежити, щоб не було крововиливу або розриву. Також в обов’язковому порядку лікарі обстежують очне дно та вимірюють очний тиск.
  • Судинні зміни дуже часто викликають ефект «мушок перед очима». Далеко не завжди ці речі небезпечні, але привернути увагу лікаря, безумовно, варто. Іноді це може вказувати на патологію сітківки. Так що найкраще зайвий раз пройти обстеження і переконатися, що нічого страшного з вами не відбувається. сітківки. Сітківкою називають тонкий шар нервової тканини, розташований з внутрішньої сторони задньої частини очного яблука та поглинає світло. Вона є складним утворенням, головним в якому є тонкий шар світлочутливих клітин — фоторецепторів. Сітківка ока відповідає за сприйняття зображення, яке проектується на неї за допомогою рогівки та кришталика, та перетворення його на нервові імпульси, які потім передаються в головний мозок. Основними проблемами з сітківкою є: дистрофія сітківки, розрив сітківки, відшарування сітківки.

    Щоб запобігти можливим ускладненням з боку очей під час вагітності та пологів необхідно заздалегідь визначити стан зорової системи майбутньої матері та обов’язково перевірити сітківку. Лікарі-офтальмологи настійно рекомендують незалежно від того, як ви бачите і чи є у вас скарги на зір, пройти обстеження на 10-14 тижні вагітності. Крім загального обстеження зорової системи обов’язкова діагностика очного дна з розширеною зіницею . Якщо за підсумками діагностики не буде виявлено жодних відхилень, повторне обстеження зору фахівці радять пройти ближче до кінця вагітності — на 32-36 тижні. Однак, якщо у вас близорукість, лікарі-офтальмологи рекомендують спостерігатися щомісяця. У період вагітності на зміну піддається весь організм жінки, у тому числі і її зір. Тому зорова система вимагає від майбутньої мами особливої ​​уваги.

    Якими будуть пологи?

    Чи можна народжувати самостійно чи знадобиться кесарівосічення? — із цього приводу турбується будь-яка жінка, яка має ті чи інші проблеми із зором. Однозначно відповісти на це дуже складно. Адже багато в чому рішення про те, як проходитимуть пологи, ґрунтується на низці факторів. Таких як: стан очного дна та сітківки, загальний стан, вік тощо. Кесарів розтин – хірургічна операція, при якій плід витягується через розріз передньої черевної стінки та матки. Ризик для життя та здоров’я жінки при проведенні кесаревого розтину в 12 разів вищий, ніж при мимовільних пологах. Тому, як і будь-яка інша хірургічна операція, кесарів розтин виконується строго за показаннями.

    Кесарів розтин проводиться в тих випадках, коли мимовільні пологи неможливі або небезпечні для життя матері або плоду. На жаль, однією з найчастіших причин рекомендацій до кесаревого розтину є дистрофічні зміни сітківки. Ризик виникнення відшарування сітківки у жінок з короткозорістю та змінами на очному дні зростає при природних пологах через перепади тиску у породіллі.

    У сучасній медицині для попередження поширення дистрофічних змін сітківки і відповідно зниження ризику відшарування сітківки застосовується href=”/lazernye-metody-lecheniya-setchatki”>профілактична лазерна коагуляція. У ході цієї процедури виконується так зване «приварювання» сітківки у слабких місцях та навколо розривів. У точках коагуляції сітківки відбувається рубцювання. Внаслідок цього виникає міцний зв’язок сітківки із судинною оболонкою. Методика коагуляції полягає в нанесенні кількох рядів коагулятів по периферії сітківки.

    Коли можна робити периферичну профілактичну лазерну коагуляцію?

    • До вагітності будь-якої миті
    • В час вагітності до 35 тижнів Стан сітківки не завжди пов’язаний зі ступенем короткозорості. Часто за високого ступеня короткозорості сітківка залишається стабільно задовільною, на ній немає передрозривів, відсутні прогресуючі дистрофічні зміни. Буває і навпаки, коли при слабкій короткозорості, що не перевищує 1-3 діоптрій, на очному дні спостерігаються дистрофічні вогнища. Якщо ви плануєте вагітність або вже вагітні Вам необхідно обов’язково пройти обстеження у офтальмолога з оглядом очного дна. Пам’ятайте, що вчасно зроблена нескладна процедура зміцнення сітківки цілком може позбавити Вас необхідності кесаревого розтину. -resheniya”>Демодекоз очей: проблеми та шляхи вирішення

      Ортокератологія. Лінзи нічного носіння

      Кабінет дитячого здоров’я