Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Як покращити зір у домашніх умовах: поради, що пити та їсти?

На жаль, сучасні реалії такі, що людина не може зберегти 100% свого зору протягом життя. Найчастіше це пов’язано із зовнішніми факторами, які рік у рік руйнують кристалики ока. Прогрес погіршення зорового апарату в 21 столітті досяг свого апогею, і причин може бути неймовірно велика кількість – неправильний спосіб життя, шкідлива та модифікована їжа, малорухлива робота, залежність від техніки тощо. Якщо ви вже відчули перші ознаки втрати свого 100% зору, саме час почати бити на сполох. Зверніться до професійної клініки до офтальмолога, який перевірить ваш зір на наявність дефектів і хвороб. Якщо ж нічого страшного не виявиться, найкраще дотримуватись кількох правил для покращення зору в домашніх умовах. Як це зробити? Про це ми розповімо нижче.

Чому падає зір?

Насамперед важливо зрозуміти, чому падає зір, які причини цього супроводжують, і які види порушення зорового апарату існують.

Найчастіше, люди можуть бути або короткозорими, або далекозорими. Обидва ці дефекти не є позитивними, адже не дають людині функціонувати з навколишнім світом без додаткової допомоги для очей – окулярів або лінз. Але що ж таке далекозорість і короткозорість, і які причини їх виникнення? Почнемо з короткозорості (міопія) – аномалія зору, при якій зображення фіксується не всередині сітківки ока, а перед нею, що призводить до поганого бачення предметів на відстані. Офтальмологи називають кілька причин прояву міопії:

  • спадковість;
  • поганий розвиток зорових м’язів у дитинстві;
  • шкідливі умови праці, перенапруга, погане харчування та постійна втома;

Далекозорість (гіперметропія) – дефект, прямо протилежний короткозорості, тобто, людина не може чітко бачити предмети поблизу. Основними причинами є:

  • зниження зору через вік;
  • вроджений дефект;
  • постійна напруга.

< До того ж, далекозорість має властивість прогресувати, що призводить до того, що людина бачить погано не тільки поблизу, а й віддалені предмети. Крім цього, постійна напруга супроводжується головними болями та втомою. За перших ознак, найкраще звернутися до фахівця для проведення низки обстежень.

Як покращити зір у домашніх умовах?

Звичайно, лікування займає величезну роль у правильному відновленні зору, але не варто забувати і про те, що корекцію варто проводити у домашніх умовах. Такий спосіб життя допоможе не втратити зір, а також проводити постійну профілактику його підтримки. Найкраще звернутися до свого офтальмолога, який підкаже комплексні вправи, харчування тощо. Ми ж постараємося розповісти вам про найпоширеніші методи не втратити зір у домашніх умовах, а навпаки, зберегти його протягом тривалих років. доктором Бейтсом. Він допомагає скинути втому і максимально розслабити очі після важкого дня. Для таких вправ не знадобиться багато зусиль, а результат вразить вас! Отже, почнемо:

Пальмінг

  • Поставте лікті на рівну поверхню, можна підкласти м’яку подушку або інший предмет;
  • Струсіть кисті, позбавляючись напруги в м’язах;< /li>
  • Потріть долоні, поки вони не стануть теплими;
  • Складіть долоні у вигляді жмені, наклавши на очі, при цьому зімкнувши мізинці на переніссі, а ребро долоні приклавши до вилиць;
  • Не пропускайте світло крізь пальці і закрийте очі;
  • Думайте про прийняті речі та розслабляйтеся.

Результат буде досягнутий тоді, коли перед вашими закритими очима фокусуватиметься тільки чорний колір, без відблисків і мерехтінь – це означає, що ваші очі та психіка повністю розслаблені і готові до нової роботи. . Крім варіантів, які варто читати, існують сайти, які допоможуть вашим м’язам натренуватись. Такі тренування допоможуть відновити перші стадії короткозорості та далекозорості, якщо виконувати їх щодня, а після закінчення робити пальмінг протягом 10-15 хвилин. Але крім тренувань важливо стежити за своїм харчуванням. Що варто їсти для відновлення зору? Що шкідливо? Про це ми розповімо вам нижче.

Що пити і їсти, щоб покращити зір?

Харчування впливає на кровообіг у нашій сітківці, тому дуже важливо їсти правильну їжу для підтримки гарного зору. Найкращим способом профілактики зору є чорниця, ожина, брусниця та інші ягоди, насичені корисними вітамінами та мінералами. До того ж не варто забувати про вітаміни А, В, С і т.д. Вони корисні як дітям, так і дорослим, і містяться у свіжих овочах та фруктах, а також багатьох інших продуктах, наприклад, нутрощах та м’ясі.

Продукти для зору

Особливим продуктом є морква, яка наповнена вітаміном А і бета-кератином, що сприяє відновленню зору. Але, їсти моркву у сирому вигляді не варто, адже вітаміни типу А – жиророзчинні. Тому важливо додавати в моркву оливкову олію або гарбузову олію. Також не варто забувати про цинку, який допоможе сітківці відновитися. Але, незважаючи на наші рекомендації, насамперед зверніться до офтальмолога, який допоможе з’ясувати причину погіршення зору, а також призначить правильне лікування, індивідуально для вас. Все про зір сучасної людини Холодно? Бережіть зір!

Як зберегти зір школяра?