Чим більше дитина проводить на вулиці, тим менше у неї шансів стати короткозорою. Щогодини, проведені на повітрі, знижує ризик короткозорості на 2 відсотки. Як показали дослідження, діти, які страждають на короткозорість, гуляють майже на 4 години менше, ніж ті, у кого зір хороший.
Що відбувається з дитячими очима на вулиці?
По-перше, ультрафіолетові промені впливають на зір. По-друге, дитина дивиться в далечінь і на обрій, а це дуже корисно для очей. По-третє, природне світло набагато яскравіше штучного, і викликає виплеск допаміну – хімічної речовини, яка зупиняє розвиток короткозорості.
Головний ворог дитячих очей – комп’ютер, особливо читання з екрана. Воно викликає короткозорість і посилює проблему.
Міопія або короткозорість часто починається в дитинстві. Перші ознаки – коли предмети вдалині здаються дитині розмитими. Лікарі стверджують, що короткозорість, що починається, можна лікувати, якщо зайнятися їй до підліткового віку.
Гуляння на свіжому повітрі захищає дитячі очі краще, ніж інші профілактичні заходи. Часу, проведеного на вулиці, має бути в рази більше, ніж часу за комп’ютером. І навіть спортивні заходи на повітрі приносять більше користі, ніж спорт у приміщенні.
Є багато факторів, які можуть знизити ризик короткозорості у дітей, у тому числі вплив ультрафіолетових променів на очне яблуко. Нестача сонячного світла знижує рівень вітаміну D, а це в свою чергу може підвищити ризик міопії. Найвищий рівень короткозорості серед дітей спостерігається у великих містах. Чим більша щільність населення, тим вищий ризик.
Були проведені дослідження в Китаї, дітям запропонували змінити режим і проводити на повітрі не менше 14 годин на тиждень. І результат порадував вчених. Зір у цих дітей покращився в порівнянні з тими, хто не змінював свого режиму.
3 години на свіжому повітрі на день можуть вдвічі скоротити ризик виникнення короткозорості у дитини.
Отже, менше сидіти за комп’ютером і більше гуляти – ось рецепт для здоров’я очей наших дітей!
Рекомендовані статті:
?.
Гімнастика для очей
Кабінет дитячого здоров’я