У період дії обмежень червоного рівня епідемічної небезпеки вхід в медичний центр дозволено лише за наявності документа про вакцинацію або негативного ПЦР тесту не більше 72 год.
Наш адрес
Кривий Ріг, пр. Героїв-підпільників 36Карта проїзду
Графік роботиПн-Пт: 09:00-18:00,Сб: 09:00-15:00
Телефоны
Наш адрес
Кривий Ріг, пр. Героїв-підпільників 36Карта проїзду
Графік роботиПн-Пт: 09:00-18:00,Сб: 09:00-15:00
Двойное зрение или диплопия
Зір мінус 1 – що це означає? Що робити?
Напевно, абсолютно кожна людина на планеті хоча б раз у житті відчувала втому в очах, яка моментально позначається на зорі. У деяких це лише тимчасовий дефект, викликаний багатьма факторами, але в гіршому випадку ви можете помітити погіршення зору, яке вже не проходить від простого сну або розминки. У такому разі, саме час звернутися за допомогою до фахівців, які зможуть поставити точний діагноз, і дати поради щодо відновлення втраченого зору.
І ось, ви вже відвідали надійну офтальмологічну клініку, пройшли всі необхідні обстеження, і почули вердикт – зір на мінус 1. Не поспішайте панікувати чи зваблюватись. Звичайно ж, це не найгірший діагноз, але й не зовсім здоровий зір. У лікарській практиці прийнято говорити, що це міопія початкової стадії, у народі ми можемо назвати це короткозорість слабкого ступеня. Але що це таке і як лікується? Про це ми розповімо докладніше.
Що таке рефракція ока?
Насамперед важливо розуміти, що означають поняття «плюс» і «мінус» – це показники діоптрій – одиниць, у яких вимірюється рефракція ока. Рефракція – положення фокусу ока щодо сітківки. Лікарі поділяють три види рефракції:
Емметропія – зір без порушення рефракції, коли фокус розташовується на сітківці. У такому разі рефракція дорівнює 0.
Міопія – фокус знаходиться перед сітківкою, що спричиняє погіршення видимості вдалині, розмиті контури або розпливчастість картинки. Діоптрії позначаються словом «мінус».
Гіперметропія – розташування фокусу за сітківкою, тобто дальнозоркість. Позначаємо словом «плюс»
Види короткозорості
Тобто, як ми з’ясували раніше, зір мінус 1 – один з різновидів міопії, яка у свою чергу ділиться на три типи :
Слабка короткозорість – до -3 діоптрій;
Середня короткозорість – до -6 діоптрій;
Сильна короткозорість – до -15 діоптрій.
Ви можете поцікавитися, скільки це відсотків? Якщо говорити про співвідношення у відсотках, то у кожного пацієнта воно різне, але при зорі -1, як правило, людина втрачає до 10% зору. Це не критичний показник, проте хочеться тримати своє здоров’я в повному порядку. При цьому якщо ви не запускатимете свій зір, то зможете відновити його до стану емметропії. Чи зацікавилися тим, як відновити втрачені відсотки? Про це ми розповімо нижче.
Причини появи міопії
Важливо враховувати початкову причину появи близорукості. Усього існує дві причини появи міопії, які лікуються зовсім по-різному:
Анатомічна. Наслідок специфічної будови ока. Найчастіше передається спадково. Може проявлятися у дітей, отже, яким необхідно знайти фахівця з дитячої офтальмології. У таких випадках зазвичай прописується лазерна корекція або окуляри.
Аккомодаційна. Ослаблення м’язів ока. У таких випадках не рекомендують носити окуляри, адже це лише сприяє атрофованим м’язам. У таких випадках прописують виконання спеціальних вправ, які зміцнять м’язи.
Відео про те, як покращити покращення зору при короткозорості
< /p> Але перш ніж займатися самолікуванням, найкраще звернутися за допомогою до фахівців. Для всіх мешканців Кривого Рогу та України, офтальмологічна клініка «Ваш Зір» відчиняє свої двері! Наші фахівці допоможуть провести повну діагностику, а також призначать найефективніші препарати та вправи для відновлення вашого зору. Зв’яжіться з нами за вказаними номерами або відвідайте клініку.