“Запобігти захворюванню легше, ніж лікувати вже запущений випадок. Проте оцінити якість свого здоров’я людина самостійно не може. Отже, є необхідність Щодо окуліста, то перевірку зору у нього необхідно проходити раз на рік.
Втім, це також стосується й інших фахівців, включаючи терапевта, невролога, стоматолога та гінеколога. Виразно розуміє, що щось не так, і помічає значне погіршення якості зору за короткий проміжок часу або мала якась травма ока, не треба чекати негайно відвідати окуліста. Потрібно пам’ятати про те, що ряд захворювань прогресує швидко”.
Регулярна річна перевірка зору допомагає своєчасно виявити порушення та не допустити розвитку захворювання.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від порушень зору страждають близько 300 млн. людей у світі. Разом з тим, 80% цих випадків можна запобігти або вилікувати. Але це дуже складно зробити без своєчасної діагностики – регулярної річної перевірки зору.
Чому важливо перевіряти зір?
За останні 20 років значно поменшало людей, у яких порушення зору викликані інфекційними хворобами, показує офіційна статистика. Разом з тим, все більше людей страждає від порушень зору, пов’язаних із роботою за комп’ютером. Цей вид діяльності має на увазі велике навантаження на очі, в результаті очні м’язи швидко зношуються, якщо не дотримуватися правил роботи за комп’ютером.
З іншого боку, розвивається синдром сухого ока. Необхідність часто моргати посилює втому ока. Ці фактори стають підмогою до розвитку таких порушень зору як астигматизм, атрофія зорового нерва, блефароспазм та інші. Крім того, в останні десятиліття стрімко зростає кількість людей , які страждають на алергію. Найпоширенішими алергічними реакціями є сльозогінність і кон’юнктивіт. Запальні процеси в оці також можуть спричинити тимчасове або постійне зниження зору.
Найчастіше лікарям-офтальмологам доводиться стикатися з таким порушенням зору як міопія (близорукість) . Це захворювання є генетично обумовленим і найчастіше розвивається у підлітковому віці. Якщо вчасно не скористатися методами корекції, короткозорість буде прогресувати. Це може призвести до значної втрати зору. Також причиною короткозорості може стати спазм акомодації, кератоконус, зміщення кришталика при травмі, склероз кришталика.
Поширеними порушеннями зору у дітей є близорукість, дальнозоркість, косоокість, астигматизм, амбліопія, ураження сітківки ока, птоз, порушення зору внаслідок травм або запальних захворювань.
Сучасні методи корекції та лікування зору дозволяють повернути чи покращити зір багатьом пацієнтам. Але не варто доводити ситуацію до критичної. Щорічні профілактичні огляди допоможуть виявити різні проблеми зі зором і оцінити ймовірність їх виникнення. з очима. Наприклад, вони болять, з’явилися гнійні виділення чи сильно впав зір. Однак багато захворювань цього органу протікають безсимптомно або майже непомітно і мають незворотні наслідки. Наприклад, глаукома чи онкологія ока. Довгий час людина може не здогадуватися про наявність у неї небезпечного захворювання.
Так чи інакше, зір більшості людей з віком погіршується природним шляхом. Але це не привід ставати сліпим у старості. Регулярна річна перевірка зору дозволяє не тільки своєчасно виявити порушення, а й оцінити зміни за минулий період.
Діагностика полягає в аналізі здатності ока чітко бачити об’єкти, які розташовані на певній відстані від очей, включаючи оцінку поля зору та здібності розрізняти кольори.
Гострота зору оцінюється за допомогою спеціальних таблиць з набором символів. Якщо така діагностика виявила зниження зору, лікар встановлює причину порушень за допомогою аналізу рефракції пацієнта.
За результатами огляду лікар підбирає засоби для лікування або коригує попередні призначення.
Перевірка зору та інші захворювання
Порушення зору є ускладненням низки хронічних захворювань та станів. До них належать цукровий діабет, високий рівень холестерину в крові, підвищений кров’яний тиск та інші.
Основними ускладненнями діабету з боку зору є катаракта, а також =”/glaukoma”>глаукома та діабетична ретинопатія. Через високий рівень цукру в крові можуть постраждати будь-які анатомічні структури органу зору. У хворих на діабет на повіках часто з’являються ксантелазми і ксантоми – безболісні жовтуваті утворення, які височіють над шкірою і є місцями відкладення холестерину. Також на тлі діабету підвищується частота запальних захворювань – блефариту, ячменю, мейбоміту. Постійно підвищений тиск викликає зміни сітківки, зокрема зміни кровоносних судин. Симптоматично це зазвичай ніяк не проявляється, зате виявляється при дослідженні очного дна.
Таким чином, регулярні офтальмологічні огляди допомагають виявити інші хронічні захворювання на ранніх стадіях.
Рекомендовані статті:
Причини поганого зору у людини
Що таке очний тиск? Як воно впливає на якість життя людини?
Тест Амслера: ефективно, просто, інформативно