Перейти до основного вмісту

Що таке короткозорість?

Світлобоязнь: чому виникає і як лікувати

Глядне сприйняття – найважливіша функція організму людини. Від стану органів зору залежить загальне самопочуття, працездатність та орієнтування у просторі. У ситуації, коли очі бояться яскравого світла, людина почувається дискомфортно, і нерідко виникають болючі відчуття. Виходячи з темного приміщення на сонці, ми реагуємо на зміну інтенсивності світла та прикриваємо очі.

Потемніло в очах? Шукаємо причини

Напевно, кожен з нас коли-небудь стикався з потемнінням в очах. Це неприємне відчуття може деякий час позбавити можливості повноцінно працювати, нормально рухатися. Найчастіше таке явище несподівано виникає, коли ми різко встаємо з місця і швидко минає. Проте іноді відбувається різке потемніння у власних очах без видимих ​​причин, яке зберігається деякий час.

Туман в очах: ​​що це і чому виникає

Зір грає ключову функцію у сприйнятті людиною навколишнього світу, отриманні інформації. Коли ми добре бачимо, розрізняємо яскраві фарби та об’єкти, маємо повне уявлення про ситуацію навколо нас. Коли людина несподівано стикається з проблемою погіршення зору, нечіткого розрізнення предметів, помутніння зору, це однозначно завдає дискомфорту і вносить зміни до звичного способу життя.

Часте моргання очима: чому відбувається, що робити

За день людина моргає в середньому близько 14000 разів. Ми робимо це не замислюючись за інерцією. У момент, коли очі на секунду прикриваються, відбувається природне зволоження слизової оболонки. Цей процес є незамінним для нормального функціонування органів зору. Однак часом ми мимоволі помічаємо, що починаємо моргати частіше за звичний.

Як зберегти зір під час карантину

У період самоізоляції люди вимушено проводять більшість свого часу вдома і, звичайно, майже завжди в оточенні улюблених гаджетів. Розслабитися за переглядом цікавого фільму, почитати новини та пости друзів на смартфоні, попрацювати за комп’ютером. Розібратися, як зберегти здоров’я очей у період самоізоляції, чи корисні вітаміни та зорова гімнастика, нам допоможе лікар-офтальмолог.

Діагностика порушень зору

Своєчасна діагностика порушень зору необхідна дітям та дорослим, людям різного віку. Вона дозволяє зберегти зір, не допустити розвитку серйозних захворювань та уникнути появи тяжких ускладнень. Навіть перевірка за допомогою всім знайомих не лише фахівцям, а звичайним людям таблиць Сівцева, допоможе визначити порушення. Своєчасна діагностика порушень зору необхідна дітям та дорослим, людям різного віку.

Тривожні симптоми, які не можна ігнорувати

  Тривожні симптоми, які не можна ігнорувати. ⠀ Безліч справ, робота, навчання, турбота про дітей можуть відволікати нас від найважливішого – свого здоров’я. І, на жаль, досить часто пацієнти приходять до нас із захворюваннями очей, яких можна було б уникнути, якби вони вчасно звернулися до офтальмолога.

Чи небезпечне постійне носіння лінз?

Безперечно, контактні лінзи – один з найпопулярніших видів тимчасової корекції зору. . Але як вони безпечні? Що буде, якщо їх носити на постійній основі? . Спробуймо розібратися з цими питаннями. . Виробництво контактних лінз за 70 років зробило крок далеко вперед, але все одно є деякі незручності і ризики пов’язані з їх носінням: .

Іграшкові гармати небезпечні для дитячих очей

Пістолети з кульками, бластери, арбалети… Дитячий магазин часом нагадує відділ зброї – настільки великий вибір іграшок для стрілянини. Але захоплюватись ними не варто. І не лише тому, що зброя викликає агресію. Всі ці нешкідливі снаряди, насправді, можуть завдати серйозної шкоди дитячим очам.

Чи нешкідливі кольорові контактні лінзи

  У наші дні можна легко змінити зовнішність до невпізнанності. Пухкі губи, довгі вії – це давно не проблема, як і колір очей. Сьогодні ви блакитноока брюнетка, а завтра полоните поглядом смарагдових або карих очей. Кольорові лінзи, як убрання, можна змінювати за настроєм. Вони особливо популярні на маскарадах, під час Хеллоуїна, коли потрібно відповідати образу.