Перейти до основного вмісту

Що таке короткозорість?

Зорова стимуляція

Зорова стимуляція — один із методів апаратної профілактики порушень та відновлення зорової функції, заснований на комплексному підході. В офтальмології він також знайшов застосування при проведенні діагностичних досліджень. Фахівці виділяють сім програм діагностики і дев’ять — лікування. Така різноманітність дозволяє індивідуально підібрати оптимальну методику, яка дасть бажаний результат.

Вертикальна косоокість

Вертикальна косоокість — стан, при якому зорові осі відхилені від напрямку на об’єкт, що розглядається, вгору або вниз. Воно характеризується порушеннями співдружньої роботи очей та складністю їх фіксації на певному об’єкті, а також асиметричним розташуванням рогової оболонки по відношенню до країв повік. Причини захворювання можуть бути різними, а саме воно вражає і дітей, і дорослих.

Чому від яскравого світла болять очі?

Джерело світла, чи то сонце чи лампа денного світла, викликає дискомфорт в очах – мова може йти про розвиток фотофобії або світлобоязні. Патологія може бути короткочасною, а може викликатись серйозними станами та порушеннями в організмі. Розберемо, що викликає офтальмологічне порушення та які методи запобігання існують.

Халязіон: причини, що викликають появу освіти на віках

Халязіон, який має певну схожість з ячменем, розвивається внаслідок порушення роботи сальних залоз. Найчастіше виникає у дитячому віці, але не є виключенням розвитку патології у дорослих. Розберемо, якими симптомами супроводжується патологія та які методи лікування застосовують.

5 причин звернутися до офтальмолога

Наші очі є одним із вразливих та чутливих органів, які забезпечують нам уміння бачити. Офтальмологічні патології можуть по-різному проявлятися або не проявлятися взагалі на ранніх етапах. Тому так важливо при виникненні будь-яких неприємних симптомів своєчасно звернутися до офтальмолога. Офтальмолог – лікар, який займається діагностикою та лікуванням патології очей та супутніх проблем із зором.

Патологічне розширення зіниць: причини мідріазу

У нормі наші зіниці мають властивість розширюватися і звужуватися при впливі світлового фактора. Цей процес симетричний, тобто реакція світ однакова. Також є й інші природні причини, які здатні викликати це явище. Але що викликає збільшення зіниць на постійній основі? Далі з’ясуємо. Мідріаз – це стан, що характеризується розширенням зіниць.

Запалення рогівки ока: причини кератиту

Розвиток запального процесу рогівки займає друге місце серед очних патологій після кон’юнктивіту. Патологія може розвиватися як у одному, і обох очах. Розберемо, що здатне викликати захворювання очей. Кератит – це патологічний процес, що характеризується виникненням запалення на роговій оболонці ока. Захворювання загрожує розвитком негативних наслідків залежно від ступеня тяжкості.

Глаукома: ранні ознаки захворювання очей

Глаукома відноситься до патологій, що становлять небезпеку для здоров’я людини, оскільки при наданні несвоєчасної допомоги ризики втратити зір дуже високі. Розберемо, як вчасно виявити порушення з боку зору і які причини можуть викликати даний стан. подальшим зниженням гостроти зору до настання сліпоти.

Опіки очей: надання першої допомоги

Недотримання обережності в побутових або робочих умовах може призвести до опіку очей. Влітку, найпоширеніша причина – ультрафіолетові промені. Небезпека в тому, що в більшості випадків надається несвоєчасна невідкладна допомога через незнання ознак травми. Розберемо, як запобігти виникненню опіку та надати першу допомогу при його виникненні.

Ортокератологічні лінзи

Кожен знає, що зір можна коригувати за допомогою окулярів та контактних лінз. Набагато менше людей в курсі, що є контактні лінзи, які «працюють» лише вночі, надаючи людині можливість чітко бачити вдень без будь-яких окулярів та лінз. Йдеться про ортокератологічні лінзи (ОК-лінзи).