Перейти до основного вмісту

Лікування косоокості у Кривому Розі

Косоокість - це захворювання зорової системи, при якому порушена робота очних яблук, в результаті чого страждає сприйняття предмета як єдиного зорового образу, а положення очей асиметрично. Лікування даного стану має на увазі тривалу роботу над відновленням нормальних функцій очей. Медичний центр «Ваш Зір» допоможе вилікувати косоокість.

Причини звернутися до нас

 1. Перед початком лікування пацієнти проходять повну діагностику стану зорового апарату, після чого визначається підхід до лікування і методи.
 2. Фахівці клініки докладно пояснюють причини, патогенез і можливості лікування захворювання, передбачуваний результат в кожному конкретному випадку.
 3. Оперативні втручання проводяться хірургами з великим досвідом роботи з даною патологією на сучасному високотехнологічному обладнанні.
 4. Можливість проведення операції по системі «хірургія одного дня» створює комфортні умови перебування в клініці в максимально короткі терміни.
 5. Обов'язково ведеться післяопераційне спостереження за пацієнтами з оцінкою ефективності проведених маніпуляцій і подальшими рекомендаціями.

Можливі причини виникнення косоокості

причини косоокостіЗахворювання може виникнути в будь-якому віці. У ранньому віці косоокість обумовлено вродженими дефектами органів зору, родовими травмами, порушенням функції центральної нервової системи. Переважна більшість дитячої косоокості супроводжується тим чи іншим ступенем порушення зору (міопія, гіперметропія, астигматизм).

У дорослих патологія найчастіше виникає внаслідок травм, патологічних процесів в головному мозку (інсульти, новоутворення), ендокринологічних порушень (гіпертиреоз).

Косоокість може бути постійною і періодичною, що сходиться або розходиться.

Лікування патології проводиться в комплексі наступних заходів:

 • Індійська або контактна корекція. Як правило, косоокість супроводжується порушенням рефракції, зниженням зору і як наслідок - відхиленням очей від оптичної осі. Іноді оптичної корекції досить для усунення проблеми і відновлення зорових функцій.
 • Пряма і зворотна оклюзія. Ведуче (що дивиться прямо) або око яке відхиляється заклеюють наклейкою, щоб тренувати очні м'язи і фокусування погляду.
 • Апаратне лікування. Спеціально розроблена система вправ допомагає очам працювати разом, а мозку сприймати зорові сигнали як єдине ціле від кожного ока.
 • Оперативне лікування. Радикальний метод виправлення неправильного положення очей завдяки зміні довжини і положення окорухових м'язів.

Принципи лікування захворювання однакові для будь-якого віку. Відмінністю є лише те, що в дорослому віці косоокість зазвичай обумовлено супутніми причинами, і тільки їх усунення веде до позитивного лікувального ефекту.

Чотири кроки до свободи від окулярів і лінз!

1Консультація лікаря
2Проведення лікування
3Обстеження після лікування
4Поради на період після лікування
Запис на прийомПідтримка по телефону і консультації здійснюються в будні з 9 до 18.00, в суботу з 9 до 15.
Ваш запит успішно відправлено

Терапевтичний підхід

Терапевтичне лікування косоокостіГрунтується на комплексі заходів, спрямованих на посилення роботи ослаблених окорухових м'язів, підвищення гостроти зору і відновлення бінокулярного зору - можливості зорової кори мозку з'єднувати отримане від кожного ока зображення в єдиний зоровий образ.

Консервативне лікування включає в себе:

 • окклюзію - активацію кожного ока в процес отримання зорової інформації шляхом заклеювання одного ока за складеною лікарем індивідуальною схемою;
 • апаратне лікування - за допомогою спеціально розроблених приладів поступово розгальмовується функція непрацюючого ока, що косить, стимулюється центральна область сітківки, за рахунок чого кут косоокості зменшується, а зір підвищується.

Високотехнологічне оснащення нашого медичного центру дозволяє добитися відмінних результатів в лікуванні косоокості.

Хірургічне лікування

При великій величині кута косоокості необхідно оперативне лікування. Воно проводиться в будь-якому віці за показаннями.

Операція проводиться амбулаторно; дітям малого віку - під повним наркозом (в післяопераційній палаті допускається присутність батьків), дорослим - під місцевою анестезією.

Сенс оперативного лікування полягає в посиленні ослаблених очних м'язів і ослабленні надмірно сильних, після чого положення очей відновлюється.

Період відновлення зазвичай спокійний і займає не більше тижня, так як операція проводиться за методиками мінімальної травматизації тканин.

Потрібно враховувати, що для досягнення якісного ефекту, необхідно виконувати комплекс вправ до і після оперативного лікування, виконувати всі розпорядження лікаря.

Необхідність втручання і методи лікування визначає тільки лікар після повного обстеження і огляду. В сучасних умовах вилікувати косоокість можливо. Для початку запишіться до офтальмолога на первинний прийом по телефону або на сайті.

Прихована косоокість

Цей вид косоокості характеризується збереженням бінокулярних функцій і непостійністю хвороби. Часто довгий час залишається непомітним і виникає зазвичай при зосередженості і фокусуванні погляду на об'єкті. Відбувається це через роботи очних м'язів з різною силою.

При відсутності скарг і збереженні високого зору в лікуванні немає необхідності. Але при появі спотворення зображення, головного болю і напруги при зоровій роботі, офтальмолог може рекомендувати комплекс лікувальних заходів.

Лікування косоокості в дорослому віці

Після ретельного огляду та виявлення причин патології дорослим найчастіше рекомендується радикальне хірургічне лікування. Це дає можливість виправити візуальний дефект, який психологічно гостро відчувається в будь-якому віці. Відновлення бінокулярного зору у дорослих доволі складне.

Рівень кваліфікації фахівців і технічне оснащення клініки «Ваш Зір» пропонує успішне лікування косоокості різними методиками.

Відгуки наших пацієнтів

Google відгуки
4.7 оцінка Більше 350 відгуків
Додати відгук
Відгуки на сайті
На сайті Більше 500 відгуків
Додати відгук

Безкоштовна консультація

Який варіант лікування підходить вам?

Відповіді ви можете отримати на безкоштовній консультації у наших віртуозів, які підберуть для вас найбільш оптимальне рішення.

Записатися на прийом

ваша заявка успешно отправлена